Labioplastyka – wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Posted on Posted inUroda

Nowoczesne zabiegi wykonywane przez chirurgów plastycznych zawsze są kierowane do konkretnej grupy osób. Nie każdy bowiem skorzysta chociażby z labioplastyki, a na pewno nie zrobi tego żaden mężczyzna. Ten specjalistyczny i dość nowatorski zabieg skupia się bowiem na wargach sromowych oraz na ich wyglądzie. Potrafi zmienić je całkowicie, na czym niektóre kobiety rzeczywiście mogą skorzystać.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Przeważnie labioplastyka polecana jest tym kobietom i dziewczynom, których wargi sromowe są nadmiernie przerośnięte. Jest to problem nie tyle estetyczny, co zdecydowanie utrudniający życie. Przerośnięte wargi sromowe nie pozwalają w pełni cieszyć się stosunkami seksualnymi. Utrudniają je dość znacząco i mogą być nawet przyczyną rezygnacji z cielesnych zbliżeń. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają przy tym uprawianie wielu sportów. Zmniejszają jakość dosłownie całego życia, dlatego narzekającym na nie pacjentkom lekarze często sami zalecają labioplastykę. Dzięki niej można skutecznie zmniejszyć rozmiar warg sromowych i dopasować go do stylu życia prowadzonego przez pacjentkę.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

U pewnej grupy pacjentek taka labioplastyka nie może być jednak pod żadnym pozorem przeprowadzona. Nie można się na nią wybrać w momencie przechodzenia przez jakąkolwiek chorobę ginekologiczną. Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest słaba krzepliwość krwi. Labioplastyki nie przeprowadza się zatem podczas menstruacji oraz u kobiet w ciąży. Często też lekarze jeszcze przed zabiegiem zalecają swoim pacjentkom pozbycie się nałogu tytoniowego. Palenie papierosów uszkadza cały organizm i utrudnia gojenie się ran, przez co okres rekonwalescencji po labioplastyce może znacznie się wydłużyć.

Oczywiście te wszystkie wskazania i przeciwwskazania zawsze są objaśniane przez samego chirurga plastycznego. Profesjonalny lekarz nigdy nie podejmie się przeprowadzenia labioplastyki, dopóki nie będzie pewien, że nie zaszkodzi ona jego pacjentce. Choć ten zabieg może pozytywnie odmienić życie, jeśli zostanie niewłaściwie przeprowadzony, doprowadzi do licznych skutków ubocznych.