rumunia wakacje

Na wakacje do Rumunii

Posted on Posted inPodróże

Rumunia nie jest zbyt popularna wśród polskich turystów, a szkoda, bo kraj ten ma bardzo wiele do zaoferowania. Niezwykłe zabytki, malownicze krajobrazy, ciekawe walory przyrodnicze, a także morze, piaszczyste plaże i komfortowe hotele – to wszytko sprawi, że wakacje w Rumunii będą niezapomniane.

Położona nad Morzem Czarnym Rumunia oferuje kilometry pięknych, piaszczystych plaż, wprost idealnych do letniego wypoczynku. Najpopularniejszym kurortem, od lat cieszącym się dużą popularnością jest Konstanca, gdzie morze jest wyjątkowo spokojne, a bogata infrastruktura turystyczna zapewnia wygodę i wszelkiego rodzaju rozrywki. Również położona niedaleko Mamaia jest chętnie wybierana przez miłośników plażowania i sportów wodnych, a wieczorami zapewnia rozrywki w licznych barach, pubach czy restauracjach. Jednak Rumunia to nie tylko bierny odpoczynek i wylegiwanie się na złocistych plażach. Wielokulturowa tradycja i bogata historia tego kraju, sprawiła, że znajdziemy tu różnorodne zabytki. Prawosławne monastyry, warowne kościoły, złowieszcze ruiny, a także malownicze dzieła sztuki ludowej – to wszystko sprawia, że  nie można się tu nudzić. Wśród licznych atrakcji najbardziej popularne są te w Transylwanii, związane z okrutnym władcą Wladem Palownikiem, znanym lepiej jako Drakula. Rumunia daje również wspaniałe możliwości kontaktu z naturą. Bukowina i Marmarosz to leżące na północy malownicze krainy zachęcające do wędrówek po górskich pustkowiach i pełnych uroku małych wioseczkach. Do Rumunii możemy dolecieć samolotem z Warszawy, wybrać się pociągiem z przesiadką na Węgrzech lub pojechać własnym samochodem. Jeśli jednak nie chcemy sami zabierać się za organizację naszych wakacji, warto poszukać informacji na temat: Rumunia wycieczki i przejrzeć liczne oferty biur podróży, które zapewniają przejazd autokarem i zakwaterowanie na miejscu.

Niezależnie od tego czy lubisz leniwy wypoczynek na leżaku, poznawanie historii, zabytków i ciekawostek czy aktywne wędrówki po górskich szlakach, wyprawa do Rumunii może być ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu.