Kabina prysznicowa vs wanna

Posted on Posted inDom i wnętrze

Co lepiej wybrać, kabinę prysznicową czy wannę? Jeśli dysponujemy dużą ilością miejsca w łazience, to najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście zakup ich obu, ale większość osób nie ma tak dużej łazienki, by zmieścić w niej brodzik i wannę.

Ze statystyk wynika, że częściej kupowane są brodziki i kabiny prysznicowe, a wynika to głównie z dużych oszczędności, ponieważ zużywamy wtedy o wiele mniej wody, nawet o siedemdziesiąt litrów, a poza tym jest to lepsze rozwiązanie dla dzieci i seniorów, bo wanna jest mniej bezpieczna i łatwiej w niej o poślizgnięcie się.
Wanny oczywiście nadal mają swych zwolenników i są one idealne przede wszystkim dla osób, które uwielbiają się relaksować podczas kąpieli przy świecach, jednak w tym wypadku jeszcze lepiej sprawdzi się jacuzzi lub wanna z hydromasażem, ale są one o wiele droższe od tradycyjnych i tanich wanien.
Ostatnio wiele osób decyduje się na wybór połączenia tych dwóch rzeczy, czyli wanny i brodzika i postanawia zakupić wanno-kabiny, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale przy okazji są bardzo komfortowe i wygodne, przez co możemy w nich odpocząć. Na rynku są również dostępne parawany, a także panele i obudowy, które montuje się na wannie, by uniknąć rozchlapywania wody, dzięki czemu możemy uzyskać połączenie właściwości wanny i kabiny prysznicowej.

O tym, co w naszym własnym domu i łazience sprawdzi się najlepiej, musimy zawyrokować sami, ponieważ oba te urządzenia mają swoje widoczne plusy i minusy i wszystko zależy od naszych wymogów, potrzeb, a także możliwości finansowych, wielkości łazienki i jej urządzenia, a więc wybór należy do nas.

Źródło: glasskol.pl