Co lepiej wybrać, kabinę prysznicową czy wannę? Jeśli dysponujemy dużą ilością miejsca w łazience, to najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście zakup ich obu, ale większość osób nie ma tak dużej łazienki, by zmieścić w niej brodzik i wannę.

Ze statystyk wynika, że częściej kupowane są brodziki i kabiny prysznicowe, a wynika to głównie z dużych oszczędności, ponieważ zużywamy wtedy o wiele mniej wody, nawet o siedemdziesiąt litrów, a poza tym jest to lepsze rozwiązanie dla dzieci i seniorów, bo wanna jest mniej bezpieczna i łatwiej w niej o poślizgnięcie się.
Wanny oczywiście nadal mają swych zwolenników i są one idealne przede wszystkim dla osób, które uwielbiają się relaksować podczas kąpieli przy świecach, jednak w tym wypadku jeszcze lepiej sprawdzi się jacuzzi lub wanna z hydromasażem, ale są one o wiele droższe od tradycyjnych i tanich wanien.
Ostatnio wiele osób decyduje się na wybór połączenia tych dwóch rzeczy, czyli wanny i brodzika i postanawia zakupić wanno-kabiny, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale przy okazji są bardzo komfortowe i wygodne, przez co możemy w nich odpocząć. Na rynku są również dostępne parawany, a także panele i obudowy, które montuje się na wannie, by uniknąć rozchlapywania wody, dzięki czemu możemy uzyskać połączenie właściwości wanny i kabiny prysznicowej.

O tym, co w naszym własnym domu i łazience sprawdzi się najlepiej, musimy zawyrokować sami, ponieważ oba te urządzenia mają swoje widoczne plusy i minusy i wszystko zależy od naszych wymogów, potrzeb, a także możliwości finansowych, wielkości łazienki i jej urządzenia, a więc wybór należy do nas.

Źródło: glasskol.pl

Kategorie: Dom i wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Dom i wnętrze

Płyty gazowe i kuchenki

Znaczna część dostępnych na obecnym rynku kuchenek gazowych dysponuje już przede wszystkim jedną stosunkowo ważną rzeczą. Jest to dodatkowe zasilanie elektryczne piekarnika. Pozwala ono nam w zasadzie wyłącznie na wzbogacanie go o jeszcze bardziej rozmaite Czytaj więcej…

Dom i wnętrze

Dlaczego warto zakupić mieszkanie zamiast domu?

Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta, natomiast należy zwrócić na nią uwagę, jeśli i my stajemy przed taką decyzją. Zapewne dzięki temu będziemy mogli podjąć o wiele lepszą decyzję. Upewnimy się w przekonaniu, Czytaj więcej…