pęsety do rzęs

Peseta do przedłużania rzęs – jak wybrać odpowiednią?

Posted on Posted inUroda

Przedłużanie to popularna metoda podkreślenia naturalnej urody. Wiele kobiet decyduje się na to rozwiązanie ze względu na ogromną wygodę. Przedłużane rzęsy zapewniają spektakularny efekt na długi czas. Jednak te właściwości są ściśle związane ze sposobem wykonania zabiegu przedłużania rzęs. Istotna w tej kwestii jest pęseta, za pomocą której doczepia się pojedyncze rzęsy. 

Jak wybrać idealną pęsetę do przedłużania rzęs?

Dobór pęsety do przedłużania rzęs to kwestia wyjątkowo indywidualna. Każda stylistka posiada inne dłonie, mogą różnić się długością, kształtem, czy grubością palców. Wszyscy mamy także inną siłę mięśni, które obsługują dłonie, różny stopień pobudzenia nerwowego i siłę ścisku. Dodatkowo, osoby na co dzień przedłużające rzęsy, wyrobiły sobie przyzwyczajenia i nawyki ruchowe, jak również preferowane techniki pracy. W związku z tym, pęsety powinny być maksymalnie komfortowe i wygodne dla użytkownika. Dla sprawnej pracy niezbędne są dwie pęsety, jedna do czynności właściwych, czyli aplikowania rzęs, a druga do separacji naturalnych rzęs klientki. Nad tą ostatnią nie musimy skupiać się aż tak, ale dobór tej do doczepiania rzęs często determinuje całą pracę. Wygoda to oczywiście kwestia nadrzędna, jednak na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zacisk ramion pęsety

Warto zadbać o odpowiedni styk końcówek narzędzia, po naciśnięciu powinny one całkowicie się zewrzeć. W tym celu, warto przeprowadzić test, jeśli po naciśnięciu ramion nie widać żadnych szczelin i prześwitów, najprawdopodobniej pęseta jest dobra. Dodatkowo, pęsetę należy poddać próbie – spróbować zdjąć sporą ilość rzęs (minimum 6) z paska. W przypadku, kiedy rzęsy umykają prawdopodobnie styk nie jest idealny. Jednak w niektórych technikach taka pęseta może się sprawdzić, na przykład w rzęsach 1:1  lub lekkich objętościach 2-3 D.

Lekkość zacisku i kształt pęsety

Kolejna kwestia to lekkość zacisku. Niektóre pęsety zaciskają się lekko i delikatnie, inne wymagają użycia mocniejszego nacisku. Odczuwalny opór może przeszkadzać w pracy, narażać nadgarstki i mięśnie na urazy czy ból. Dyskomfort w ciągu całego dnia może zaburzyć precyzje pracy, która jest szczególna podczas wykonywania czynności tego typu. Najlepiej więc wybrać pęsety, z którymi pracuje się najlżej. Rynek oferuje szereg modeli pęset, mają różne kształty i zakrzywienia. Istnieje podstawowa zasada, która ugruntowała, że tych zakrzywionych używamy do wykonywania rzęs przedłużanych metodami objętościowymi. Mogą być zakrzywione w różnych wariantach, istnieją tak zwane: młoteczek, łabędź, eska elka i wiele innych. Szeroki wybór pod tym względem, sprawia, że nie istnieje idealna pęseta dla każdego. To indywidualny wybór zależny od wielu czynników. Warto wypróbować wiele modeli i znaleźć idealne narzędzie do pracy. Wpłynie to nie tylko na jakość naszej pracy, ale również jej efekty – to gwarancja zadowolonych klientów!

Gdzie kupić pęsetę?

Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne oferują na tyle szeroki wybór produktów, że każda stylistka rzęs znajdzie coś dla siebie. Pragniemy również polecić witrynę Wonder Lashes, posiadający duży asortyment i wysokiej jakości produkty.