Obrączki ślubne

Posted on Posted inModa

Obrączki ślubne to temat-rzeka. Oczywiste jest, że nie ma bez nich ślubu. I to niezależnie od tego, czy chodzi o ślub cywilny, czy kościelny.
Obrączki ślubne to odwieczny symbol miłości i wierności, dlatego wykonuje się je z najlepszych materiałów., by przypominały na zawsze o dniu ślubu, ale i o wzajemnym oddaniu kochających się osób.
Już sam kształt obrączki ślubnej ma symbolizować wieczność, nieskończoność. Ten złoty, czy też wykonany z innego szlachetnego metalu, krążek ma wyrażać jedność, którą od chwili zaślubin stają się małżonkowie. Obrączki ślubne to widoczny znak owej jedności dwojga ludzi, którzy w dniu ślubu składają tę szczególną przysięgę. Samo włożenie na palec obrączki to przecież kulminacyjny moment uroczystości.
Ale nim obrączki ślubne nowożeńcy nałożą sobie na palce, muszą je wcześniej kupić. Przed laty nie było problemu, jakie obrączki ślubne kupić, tylko gdzie je kupić. W obecnej dobie, na szczęście, przyszli małżonkowie nie muszą już „polować” na ten, jakże konieczny do szczęścia, atrybut. Kłopot polega jedynie na tym, jaki model obrączek wybrać. W sklepach jubilerskich znajdziemy szeroki wybór obrączek.
Poza tym i w tej materii też pojawiają się stale nowe trendy, trudno czasami za nimi nadążyć.
Wszystko zależy od gustów i upodobań kupujących. Jedni wolą subtelne, klasyczne wzory z profilami półokrągłymi, inni postawią na rozwiązania bardziej awangardowe, oryginalne, nietypowe.
Wybierając obrączki ślubne, trzeba pamiętać, że to swoisty rodzaj biżuterii, która na zawsze będzie widniała na naszych dłoniach, więc wybierzmy taki wzór, który nam się nie znudzi i zawsze będzie dobrze wyglądał. Przemyślmy dogłębnie tę kwestię, żeby nie żałować.
W takim razie, jaki model wybrać? Półokrągłe, płaskie, z wyprofilowanymi krawędziami, wąskie, szerokie, gładkie, grawerowane, matowe, błyszczące, ozdobione drobnymi kamieniami – wybór jest ogromny. A teraz pora, aby zdecydować się, z jakiego materiału obrączki ślubne byłyby najlepsze. Może ze złota żółtego, a może z białego? Może ze srebra? Może jednak z platyny? Wszystko zależy od preferencji kupujących.
Obrączki ślubne często też oddaje się do jubilera, aby wygrawerował na nich, np. datę ślubu, imiona małżonków czy też jakąś sentencję.
Jeśli owa sentencja byłaby zbyt długa, można ja podzielić na dwie obrączki. To będzie jeszcze bardziej wymowne.
Tak więc temat: obrączki ślubne to problem niezwykle złożony.